متخصص قلب و عروق اطفال پزشکی است که کودکان مبتلا به بیماری قلبی را درمان می کند. تعدادی از بیماری های قلبی مانند نقایص مادرزادی قلب ، ریتم غیرطبیعی قلب ، بیماری دریچه های قلب ، بیماری عروق کرونر ، حملات قلبی و بیماری عروق خونی وجود دارد. متخصص قلب کودکان در درمان این و سایر بیماریهای قلبی در کودکان و نوجوانان تخصص دارد.

بیماری قلبی می تواند از همان زمانی شروع شود که کودک هنوز جنین در رحم است. این بیماری به عنوان یک اختلال مادرزادی قلبی شناخته می شود ، زیرا در هنگام تولد وجود دارد. یکی دیگر از انواع بیماری های قلبی ، بیماری قلبی اکتسابی است که کودکان و نوجوانان را درگیر می کند.

متخصص قلب کودکان چیست؟
متخصصان قلب کودکان بسیار شبیه به متخصصان قلب معمولی هستند با این تفاوت که آنها کودکان مبتلا به بیماری قلبی را به جای بزرگسالان درمان می کنند. برای تبدیل شدن به یک متخصص قلب کودکان در ایالات متخصص قلب در مشهد متحده ، یک فرد نیاز به گذراندن بیش از 7 سال تحصیل پزشکی و همچنین تحصیلات تکمیلی دارد. آنها همچنین نیاز به مجوز هیئت مدیره در طب داخلی دارند. سپس آنها سه تا پنج سال دیگر به مطالعه شرایط خاص قلب ، عروق خونی و گردش خون می پردازند. جدا از فیزیولوژی و آناتومی ، متخصص قلب کودکان نیز باید با استفاده از تجهیزات تشخیصی رایانه ای مدرن آشنا باشد.

یک متخصص قلب کودکان در ایالات متحده سالانه بین 200،000 تا 350،000 دلار درآمد دارد و میانگین درآمد اکثر پزشکان حدود 235،000 دلار در سال است. گاهی اوقات آنها را با نام های مختلفی مانند متخصص قلب کودکان ، پزشک – قلب کودکان یا پزشک – قلب کودکان صدا می زنند.

چه زمانی لازم است به متخصص قلب اطفال مراجعه کنید
علائم متعددی وجود دارد که نشان دهنده یک مشکل قلبی اکتسابی در کودک است. سنکوپ یا غش کردن می تواند نشان دهنده یک بیماری قلبی باشد ، اما سنکوپ یا از دست دادن هوشیاری نیز می تواند توسط عوامل دیگری ایجاد شود. سنکوپ معمولاً زمانی رخ می دهد که مغز نتواند مقدار کافی خون دریافت کند. نقص الکتریکی یا انقباض ضعیف قلب می تواند منجر به محرومیت جریان خون به مغز شود و باعث از دست دادن هوشیاری کودک شود. بنابراین سنکوپ می تواند نشان دهنده یک بیماری قلبی باشد ، اگرچه همچنین می تواند به دلیل مشکلات عصبی در مغز ایجاد شود.

نقش متخصص قلب کودکان چیست؟